طبق آخرین رتبه بندی موسسه یو. اس. نیوز در حوزه فنی و مهندسی  دانشگاه  تهران رتبه اول را به خود اختصاص داد

در این رتبه بندی در مقایسه برابر یعنی به تفکیک حوزه فنی و مهندسی، دانشکده فنی دانشگاه  تهران در رتبه اول، دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیر کبیر در رتبه های دوم تا سوم قرار گرفتند

دانشگاه تهران در حوزه موضوعی علوم کشاورزی نیز با رتبه 76 در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

در علم مواد نیز دانشگاه تهران رتبه 100جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی شریف توانسته رتبه 377 جهان را از آن خود نماید.

متن دقیق خبر به نقل از سایت دانشگاه تهران در ادامه مطلب:


"دانشگاه تهران برترین دانشگاه کشور شناخته شد

جعفر مهراد، رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC، اعلام کرد: بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه یو. اس. نیوز دانشگاه تهران برترین دانشگاه کشور شناخته شد. دانشگاه تهران توانست رتبه 360 جهان و 52 آسیا را به خود اختصاص دهد.

رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC گفت: مؤسسه یو.اس.نیوز که بیش از 30 سال است که مؤسسات علمی و دانشگاه‌های کشور آمریکا را هر ساله ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند، این مؤسسه دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی جهان را ارزیابی و 500 دانشگاه برتر آن را مشخص و اعلام کرده است. این رتبه‌بندی از 10 شاخص برای ارزیابی و رتبه‌بندی مؤسسات سود جسته است.

در این رتبه‌بندی شاخص اعتبار جهانی پژوهش 12.5 درصد، تعداد مقالات پر استناد 12.5 درصد، اعتبار منطقه‌ای پژوهش 12.5درصد، مقالات پر استناد 10 درصد، انتشارات 12.5درصد، همکاری‌های بین‌المللی 10 درصد، تأثیر استناد نرمال شده 10درصد، تعداد مدرک دکتری اعطا شده 5 درصد، مجموع استناد 10 درصد، تعداد مدرک دکتری اعطا شده به ازای هر عضو هیئت علمی 5 درصد لحاظ شده است.

دانشگاه تهران در حوزه موضوعی علوم کشاورزی با رتبه 76 در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

مهراد افزود: در حوزه مهندسی دانشگاه تهران با رتبه 56، دانشگاه صنعتی شریف با رتبه 58 و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه 89 در فهرست برترین‌ها قرار گرفتند. وی ادامه داد: در علم مواد نیز دانشگاه تهران رتبه 100 را به خود اختصاص داده است. همچنین در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی شریف رتبه 377 جهانی و 59 آسیا را به خود اختصاص داد. دانشگاه صنعتی اصفهان نیز رتبه 472 در جهان و 82 در آسیا را به دست آورده است."

سه شنبه 6 آبان 1393 

 

منبع: سایت دانشگاه تهران

http://ut.ac.ir/fa/news/1/bodyView/939/دانشگاه.تهران.برترین.دانشگاه.کشور.شناخته.شد.html
 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic